Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1.

Auditor financiar
(junior)

Sectorul Control financiar și Audit intern / Centrul eparhial 1 – 29 februarie Candidații trebuie să aibă studii superioare, experiență minimă în unul din următoarele domenii: contabilitate, finanțe-bănci, informatică de gestiune,  administrație publică, audit, control financiar; bune cunoștințe de redactare în MS Office (în special Word și Excel), abilități de organizare și comunicare
2. Instalator Sectorul Monumente și Construcții bisericești/ Centrul eparhial 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiență în domeniu.
3. Electrician Sectorul Monumente și Construcții bisericești/ Centrul eparhial 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiență în domeniu.
4. Ajutor Bucătar Cantina socială a parohiei Buna Vestire – Ploiești / Protoieria Ploiești Nord 1 – 29 februarie Experiență în domeniul pregătirii preparatelor culinare. Persoană ordonată și disciplinată.
5.

Îngrijitor la domiciliu
(două posturi)

Cantina socială a parohiei Buna Vestire – Ploiești / Protoieria Ploiești Nord 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
6. Cântăreț bisericesc Parohia Dămăroaia / Protoieria Sector I Capitală 1 – 20 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
7. Cântăreț bisericesc Parohia Sf. Ilie – Hanul Colței / Protoieria Sector III Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
8. Îngrijitor Parohia Sf. Ioan - Piață / Protoieria Sector III Capitală 1 – 20 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
9. Îngrijitor Parohia Aşezămintele Brâncoveneşti – Biserica Domniţa Bălaşa / Protoieria Sector IV Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
10. Îngrijitor Parohia Bărbătescu Nou / Protoieria Sector IV Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
11. Cântăreț bisericesc Parohia Bărbătescu Vechi / Protoieria Sector V Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
12.

Cântăreț bisericesc
(2 posturi)

Parohia Buna Vestire - Giulești / Protoieria Sector VI Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
13. Îngrijitor Parohia Buna Vestire - Giulești / Protoieria Sector VI Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
14. Îngrijitor Parohia Cotroceni / Protoieria Sector VI Capitală 1 – 29 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
15. Îngrijitor Parohia Militari I / Protoieria Sector VI Capitală 1 – 20 februarie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
16. Referent Sectorul Economic - Financiar 15 februarie - 15 martie Cunoștințe solide cu privire la aplicațiile aferente Microsoft Office; Studii economice medii / superioare (absolvite sau în curs de absolvire); Studii teologice medii / superioare (absolvite sau în curs de absolvire); Disponibilitate pentru deplasări; Permis de conducere categoria B; Experiență minimă în administrația bisericească; Cunoștințe de contabilitate primară.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.