Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Inspector resurse umane

Sectorul Administrativ - Serviciul Personal /
Centrul eparhial

20 decembrie  – 31 ianuarie 2020 Cunoștințe de legislația muncii, bune cunoștințe de operare pe calculator (pachetul MS Office), certificat de inspector resurse-umane. Experiența în domeniu și cunoașterea administrației bisericești constituie avantaj.
2. Inspector resurse umane Cancelaria Protoieriei Ilfov Sud

20 decembrie –
20 ianuarie 2020

Cunoștințe de legislația muncii, cunoștințe de operare pe calculator (pachetul MS Office), certificat de inspector resurse-umane. Experiența în domeniu constituie avantaj.
3. Asistent medical Așezământul social Acoperământul Maicii Domnului – Parohia Precupeții Vechi / Protoieria Sector II Capitală

20 ianuarie 2020

Certificat de absolvirii a școlii de asistent medical sau studii de specialitate. Experiența în domeniu reprezintă un avantaj.
4. Administrator

Asociația Diaconia – Filiala Sector 6 /
Protoieria Sector VI Capitală

5. Magazioner Cancelaria Protoieria Sector VI Capitală 1 – 31 ianuarie 2020 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Abilități de lucru pe calculator și de bună organizare.
6. Cântăreț bisericesc

Parohia Progresul /
Protoieria Sector IV Capitală

20 ianuarie 2020

Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din cadrul acestei eparhii.
7. Îngrijitor

Parohia Progresul /
Protoieria Sector IV Capitală

20 ianuarie 2020

Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8.

Catedrala Patriarhală /
Centrul eparhial

9.

Parohia Foișor II /
Protoieria Sector III Capitală

10.

Parohia Sf. Grigore Palama – Paraclis Universitar /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 31 ianuarie 2020

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.