Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Referent administrativ Protoieria Sector VI Capitală 1 – 31 august Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de administrație bisericească.
2. Cântăreț bisericesc

Parohia Popa Soare /
Protoieria Sector II Capitală

20 iulie – 20 august Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din cadrul acestei eparhii.
3.

Parohia Acoperământul Maicii Domnului și Sf. Ioan Rusul /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 31 august
4. Lucrător social

Parohia Precupeții Vechi /
Protoieria Sector II Capitală

1 – 31 august Candidații trebuie să aibă un minim de experiență în domeniul îngrijirii de persoane.
5. Îngrijitor

Grădinița Suflet de copil - Parohia Sfinții Trei Ierarhi /
Protoieria Sector II Capitală

1 – 31 iulie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
6.

Parohia Sf. Nicolae – Vlădica /
Protoieria Sector IV Capitală

15 iulie – 15 august
7.

Parohia Parcul Călărași /

20 iulie – 20 august
8. Gestionar – vânzător

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

20 iulie – 20 august Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniul comercial constituie avantaj.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.