Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Contabil Protoieria Sector IV Capitală 1 – 30 iunie  2021 Studii economice absolvite și experiență în domeniul financiar - contabil.
2. Îngrijitor Parohia Ion Creangă /  Protoieria Sector II Capitală 1 - 30 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
3. Îngrijitor Parohia Sf. Ioan Botezătorul – Dristor/ Protoieria Sector III Capitală 1 - 20 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
4. Îngrijitor Parohia Sf. Nicolae - Vlădica / Protoieria Sector IV Capitală 1 – 30 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
5. Îngrijitor Parohia Progresul / Protoieria Sector IV Capitală 1 – 30 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
6. Îngrijitor Parohia Militari I / Protoieria Sector VI Capitală 20 mai – 20 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
7.

Muncitor necalificat
(lucrări de întreținere)

Centrul pentru tineret Sf. Proroc Ilie – Pantelimon / Sectorul Monumente și Construcții bisericești 1 – 30 iunie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.