Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Economist Serviciul Colportaj 1 – 30 iunie Studii superioare economice. Experiență în domeniul contabilității.
2. Contabil

Centrul social cultural Iustin Patriarhul /
Centrul eparhial

1 – 30 iunie Studii economice absolvite și experiență în domeniul financiar - contabil.
3. Ajutor bucătar Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
4. Îngrijitor Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
5. Cântăreț bisericesc Parohia Mavrogheni / Protoieria Sector I Capitală 15 - 25 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
6. Îngrijitor Parohia Sfinții Voievozi - Gherghiceanu / Protoieria Sector II Capitală 10 – 25 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
7. Îngrijitor Parohia Scaune / Protoieria Sector III Capitală 10 – 25 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8. Îngrijitor Parohia Sf. Cuv. Teodora de Sihla - Pallady / Protoieria Sector III Capitală 10 – 25 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
9. Cântăreț bisericesc Parohia Nașterea Domnului – Cartierul Solar / Protoieria Sector IV Capitală 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
10. Asistent medical (fracțiune de normă 1/4) Grădinița parohiei Șerban Vodă / Protoieria Sector IV Capitală 10 – 30 iunie Candidații trebuie șă aibă experientă în domeniu, cursuri de specialitate.  Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj
11. Manager administrativ (fracțiune de normă ½ ) Grădinița parohiei Șerban Vodă / Protoieria Sector IV Capitală 10 – 30 iunie Candidații trebuie șă aibă experientă în domeniu, cursuri de specialitate.  Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj
12. Bucătar Grădinița parohiei Șerban Vodă / Protoieria Sector IV Capitală 10 – 30 iunie Candidații trebuie șă aibă experientă în domeniu, cursuri de specialitate.  Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj
13. Referent Cancelaria Protoieriei Ilfov Nord 10 - 20 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.