Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Funcționar S.C. CHIVOTUL MARE 24 mai – 23 iunie Candidații trebuie să cunoască următoarele aplicații din pachetul Microsoft Office: Word, Excel, Outlook; să dețină permis de conducere, categoria B; să aibă capacitate sporită de sinteză a unor subiecte ample și flexibilitate pentru deplasări frecvente.
2. Referent Sectorul Economic-financiar 12 – 30 iunie Cunoștințe solide cu privire la aplicațiile aferente Microsoft Office; Studii economice medii / superioare (absolvite sau în curs de absolvire); Studii teologice medii / superioare (absolvite sau în curs de absolvire); Disponibilitate pentru deplasări; Permis de conducere categoria B; Experiență minimă în administrația bisericească; Cunoștințe de contabilitate primară.
3. Secretar Protoieria Ploiești Sud 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie clerici din cadrul Protoieriei, având minime cunoștințe de administrație bisericească.
4. Administrator Parohia Precupeții Vechi/ Protoieria Sector II Capitală 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
5. Lucrător social Parohia Precupeții Vechi/ Protoieria Sector II Capitală 1 – 30 iunie Candidații trebuie să aibă un minim de experiență în domeniul îngrijirii de persoane.
6. Inspector Resurse Umane Protoieria Sector VI Capitală 1 – 30 iunie Cunoștințe bune de operare pe calculator și experiență în posturi similare. Cunoașterea legislației bisericești constituie avantaj.
7. Paznic Parohia Parc Ghencea / Protoieria Sector VI Capitală 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8. Îngrijitor Parohia Spirea Nouă / Protoieria Sector V Capitală 1 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
9. Îngrijitor Parohia Sf. Ioan - Piață / Protoieria Sector III Capitală 15 – 30 iunie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
10. Îngrijitor Parohia Tuturor Sfinților Români / Protoieria Sector V Capitală 15 iunie – 15 iulie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.