Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Tâmplar iconar

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

1 – 30 aprilie 2021 Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniu constituie avantaj.
2. Cântăreț bisericesc

Parohia Sf. Ilie – Hanul Colței /
Protoieria Sector III Capitală

1 – 30 aprilie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
3. Cântăreț bisericesc

Parohia Zlătari /
Protoieria Sector III Capitală

15 martie – 15 aprilie
4. Îngrijitor

Parohia Oborul Nou /
Protoieria Sector II Capitală

15 martie – 15 aprilie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
5. Îngrijitor

Parohia Sf. Proroc Daniel /
Protoieria Sector IV Capitală

15 martie – 15 aprilie
6. Îngrijitor

Parohia Acoperământul Maicii Domnului – Brâncuși /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 30 aprilie

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.