Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Gestionar vânzător

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

1 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniul comercial constituie avantaj.
2. Secretar administrativ

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
3. Îngrijitor

Parohia Cărămidarii de Jos /
Protoieria Sector IV Capitală

1 - 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
4. Îngrijitor

Parohia Militari I /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 30 noiembrie
5. Paznic

Parohia Progresul /
Protoieria Sector IV Capitală

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.