Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Inspector resurse umane Cancelaria Protoieriei Ilfov Sud 10 noiembrie – 10 decembrie Cunoștințe de legislația muncii, cunoștințe de operare pe calculator (pachetul MS Office), certificat de inspector resurse-umane. Experiența în domeniu constituie avantaj.
2. Cancelaria Protoieriei Sector II Capitală 10 noiembrie – 10 decembrie
3. Gestionar

Centrul cultural-social Iustin Patriarhul /
Centrul eparhial

15 noiembrie – 15 decembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor, cu ținută morală și cunoștințe de catehism ortodox. Preferabil să aibă studii economice.
4. Bucătar

Cantina Sf. Mc. Barnabas a Asociației Diaconia /
Protoieria Sector VI Capitală

15 noiembrie – 15 decembrie Certificat de calificare și experiență în domeniul pregătirii preparatelor culinare. Persoană ordonată și disciplinată.
5. Asistent social Cancelaria Protoieriei Sector VI Capitală 15 noiembrie – 15 decembrie

Studii superioare de specialitate. Experiența în domeniu reprezintă un avantaj. Conduită morală și cunoștințe de catehism ortodox.

6. Cântăreț bisericesc

Parohia Cărămidarii de Sus /
Protoieria Sector VI Capitală

15 noiembrie – 15 decembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din cadrul acestei eparhii.
7.

Parohia Sf. Mare Mucenic Gheorghe /
Protoieria Sector III Capitală

8. Îngrijitor

Parohia Militari I /
Protoieria Sector VI Capitală

15 noiembrie – 15 decembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
9.

Parohia Miron Patriarhul /
Protoieria Sector I Capitală

1 – 30 noiembrie
10.

Centrul cultural-social Iustin Patriarhul /
Centrul eparhial

11.

Parohia Boteanu Ienii /
Protoieria Sector I Capitală

12. Îngrijitor și psalt

Parohia Sf. Ioan – Piață /
Protoieria Sector III Capitală

1 – 20 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă bune cunoștințe de muzică și tipic bisericesc.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.