Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Gestionar vânzător

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

1 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniul comercial constituie avantaj.
2. Cântăreț bisericesc

Parohia Sf. Vineri – Ploiești /
Protoieria Ploiești Nord

15 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din cadrul acestei eparhii.
3. Bucătar

Parohia Precupeții Vechi /
Protoieria Sector II Capitală

1 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă calificare și experiență în domeniu.
4. Îngrijitor

Parohia Sf. Gheorghe – Nou /
Protoieria Sector III Capitală

1 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
5.

Îngrijitor

Parohia Sf. Mare Mc. Gheorghe /
Protoieria

15 noiembrie – 15 decembrie
6. Îngrijitor

Parohia Cărămidarii de Jos /
Protoieria Sector IV Capitală

1 - 30 noiembrie
7. Îngrijitor

Parohia Buna Vestire – Giulești /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 30 noiembrie
8. Îngrijitor

Parohia Militari I /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 30 noiembrie
9. Paznic

Parohia Progresul /
Protoieria Sector IV Capitală

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.