Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Administrator rețea Serviciul IT/ Centrul  eparhial 15 noiembrie – 15 decembrie Candidații trebuie să aibă cunoștiințe solide de rețelistică, hardware, software, Linux. Experiență în domeniu.
2. Îngrijitor Parohia Dorobanți / Protoieria Sector I Capitală 25 octombrie  – 25 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
3. Îngrijitor Parohia Mavrogheni / Protoieria Sector I Capitală 15  – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
4. Îngrijitor Parohia Boteanu Ienii / Protoieria Sector I Capitală 15 noiembrie  – 15 decembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
5. Cântăreț bisericesc Parohia Mavrogheni / Protoieria Sector I Capitală 15 noiembrie – 15 decembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
6. Îngrijitor Parohia Oborul Vechi / Protoieria Sector II Capitală 1 – 30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
7. Paracliser Parohia Acoperământul Maicii Domnului și Sf. Ioan Rusul – Brâncuși, Paraclis Patriarhal/ Protoieria Sector VI Capitală 1-30 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.