Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1.

Inspector SSM și PSI
(fracțiune de normă ¼)

Cancelaria Protoieriei Sector I Capitală 1 – 31 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
2. Administrator Cancelaria Protoieriei Ploiești Nord 12 – 25 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor, cu abilități organizatorice și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
3. Administrator

Cantina socială Sfânta Filofteia /
Protoieria Sector IV Capitală

15 – 31 octombrie
4. Secretar administrativ

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
5. Cântăreț bisericesc

Parohia Militari I /
Protoieria Sector VI Capitală

1 – 31 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din cadrul acestei eparhii.
6. Cântăreț bisericesc

Parohia Sf. Trei Ierarhi /
Protoieria Sector II Capitală

7. Îngrijitor

Parohia Sf. Ioan - Piață /
Protoieria Sector III Capitală

1 - 15 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8. Îngrijitor

Parohia Sf. Gheorghe – Vechi /

9. Îngrijitor

Parohia Iancu Vechi – Mătăsari /
Protoieria Sector II Capitală

10. Îngrijitor

Parohia Scaune /

11.

Îngrijitor
(fracțiune de normă ½)

Parohia Scaune /

12. Îngrijitor

Parohia Sf. Ioan Iacob Hozevitul /

1 – 31 octombrie

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.