Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Administrator rețea Serviciul IT/ Centrul  eparhial 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să aibă cunoștiințe solide de rețelistică, hardware, software, Linux. Experiență în domeniu.
2. Electrician Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
3. Ajutor bucătar Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
4. Recepționer Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor.
5. Îngrijitor Centrul cultural social Iustin Patriarhul/ Centrul eparhial 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
6. Gestionar – vânzător

Serviciul Colportaj /
Centrul eparhial

15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniu vânzărilor sau gestiunii constituie avantaj.
7. Îngrijitor Parohia Hagiu / Protoieria Sector II Capitală 15  – 31 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8. Asistent social Parohia Sf. Silvestru / Protoieria Sector II Capitală 15 octombrie – 15 noiembrie Candidații trebuie șă aibă experientă în domeniu, cursuri de specialitate și student/absolvent de studii superioare în domeniul asistență socială.
9. Îngrijitor Parohia Sf. Ierarh Calinic - Titan / Protoieria Sector III Capitală 15 octombrie  – 15 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
10. Casier Cancelaria Protoieriei Ilfov Sud 15 octombrie – 1 noiembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniu vânzărilor sau gestiunii constituie avantaj.

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.