Sectorul Administrativ Bisericesc anunță scoaterea la concurs a următoarelor posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Contabil Protoieria Sector IV Capitală 1 – 30 septembrie Studii economice absolvite și experiență în domeniul financiar - contabil.
2. Îngrijitor

Parohia Sf. Andrei - Chitila / Protoieria Sector I Capitală

1 – 30 septembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
3. Îngrijitor

Parohia Sfânta Sofia  / Protoieria Sector I Capitală

20 august – 20 septembrie
4.

Îngrijitor
Fracțiune de normă 1/4

Protoieria Sector I Capitală 20 august – 20 septembrie
5. Cântăreț bisericesc

Parohia Cărămidarii de Jos / Protoieria Sector IV Capitală

1 – 30 septembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
6. Cântăreț bisericesc

Parohia Delea Veche / Protoieria Sector II Capitală

1 – 20 septembrie

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.