Sectorul Administrativ Bisericesc anunță următoarele posturi vacante:

Nr. crt. Post vacant Parohia / Protoieria Perioada de candidare Cerințele postului
1. Administrator rețea Serviciul IT/ Centrul Eparhial 15 septembrie – 15 octombrie Candidații trebuie să aibă cunoștințe solide de rețelistică, hardware, software, Linux. Experiență în domeniu.
2. Secretar administrativ Sectorul Economic - financiar/ Centrul Eparhial 15 septembrie – 15 octombrie

Permis de conducere categoria B
 Cunoaștere operare pachet Microsoft Office (Excel, Word și
Microsoft Outlook)
 Disponibilitate pentru deplasare frecventă
 Experiență în operarea plăților prin diverse platforme bancare
 Experiență în folosirea de softuri de gestiune/contabilitate

3. Îngrijitor Parohia Sf. Andrei - Chitila / Protoieria Sector I Capitală 10 – 30 septembrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
4. Bucătar

Parohia Precupeții Vechi /
Protoieria Sector II Capitală

15 septembrie – 15 octombrie Certificat de calificare și experiență în domeniul pregătirii preparatelor culinare. Persoană ordonată și disciplinată.
5. Cântăreț bisericesc Parohia Dobroteasa / Protoieria Sector III Capitală 15 septembrie – 15 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
6. Director Grădinița parohiei Șerban Vodă / Protoieria Sector IV Capitală 15 - 30 septembrie Candidații trebuie să aibă studii superioare de specialitate (profesor învățământ preșcolar). Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj
7. Îngrijitor - 2 posturi                            Parohia Aşezămintele Brâncoveneşti – Biserica Domniţa Bălaşa / Protoieria Sector IV Capitală 15 septembrie – 15 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și să aibă minime cunoștințe de catehism ortodox.
8. Cântăreț bisericesc Parohia Sf. Ilie - Grant / Protoieria Sector VI Capitală 20 septembrie – 20 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor și absolvenți ai unei instituții de învățământ teologic din eparhie.
9. Gestionar Cancelaria Protoieriei Ploiești Nord 15 septembrie – 15 octombrie Candidații trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureștilor. Experiența în domeniu vânzărilor sau gestiunii constituie avantaj.
10.

Inspector SSM și PSI
Fracțiune de normă 1/8

Toţi candidaţii trebuie să fie fii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Bucureştilor, iar cei pentru posturile din Capitală trebuie să aibă domiciliul stabil în Bucureşti.