„Doar comuniunea noastră cu Dumnezeu ne odihneşte sufletul, ne linişteşte şi ne împlineşte”, a explicat duminică Episcopul vicar patriarhal Paisie Sinaitul. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Paraclisul Catedralei...
În a doua zi de Crăciun, sute de credincioşi au fost prezenţi la Catedrala Patriarhală din Bucureşti. Sfânta Liturghie a fost oficiată de către un sobor de preoţi şi diaconi, slujitori ai Catedralei Patriarhale.
Răspunsurile liturgice au fost oferite de către Corala „Nicolae Lungu” a Catedralei Patriarhale.
Sursa: basilica.ro