„În IE la LiturghIE”, la biserica „Sf. Dumitru”-Poștă

Paraclisul Universitar „Sfântul Dumitru”-Poștă din Centrul Vechi al Capitalei le propune bucureștenilor celebrarea Zilei Iei într-un mod autentic: în biserică.

„În IE la LiturghIE – Păstrăm tradiția vie” se află la a treia ediție.

Tot în cadrul acestei manifestări de duminică, 21 iunie, dedicate Zilei Universale a Iei, vor fi acordate premii pentru cele mai frumoase costume populare.

De asemenea, la finalul Sfintei Liturghii va avea loc un concurs cu întrebări pe teme folclorice.

Comunitatea Paraclisului Universitar „Sfântul Dumitru”-Poștă derulează mai multe acțiuni catehetice, culturale, dar și sociale despre care puteți afla atât în Revista „Dimitrios” cât și pe site-ul oficial sau pe pagina de Facebook a parohiei.

Foto credit: Facebook / arhivă Biserica „Sfântul Dumitru-Poștă” – Paraclis Universitar