„Doar comuniunea noastră cu Dumnezeu ne odihneşte sufletul, ne linişteşte şi ne împlineşte”, a explicat duminică Episcopul vicar patriarhal Paisie Sinaitul. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Paraclisul Catedralei...
La Catedrala „Sfântul Ierarh Spiridon” - Paraclis Patriarhal, din Bucureşti, au fost oficiate Sfânta Liturghie şi o slujbă de Te Deum, prilejuite de conferinţa de toamnă a preoţilor din Capitală şi judeţul Ilfov, după cum informează TRINITAS TV.
Slujbele au fost oficiate de Preasfinţitul Părinte Varsanufie Prahoveanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Bucureştilor.
Sursa: basilica.ro