„Doar comuniunea noastră cu Dumnezeu ne odihneşte sufletul, ne linişteşte şi ne împlineşte”, a explicat duminică Episcopul vicar patriarhal Paisie Sinaitul. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Paraclisul Catedralei...
Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, a oficiat în Catedrala Patriarhală la 1 ianuarie o slujbă de Te Deum
După săvârșirea Sfintei Liturghii, Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, a oficiat în Catedrala Patriarhală la 1 ianuarie o slujbă de Te Deum, ca rugăciune de mulţumire adusă lui Dumnezeu, în continuare fiind rostită şi rugăciunea de cerere pentru binecuvântarea Noului An.
Sursa:basilica.ro